Poradnik kuchnie

Wyposażenie mebli kuchennych

Rynek meblowy, choć może wydawać się nasycony, to wciąż zaskakuje konsumenta oferując coraz to więcej nowych rozwiązań; także w kwestii wyposażenia szafek kuchennych. Dostępne wersje wyposażenia szafek, oferują bardzo wiele opcji, które pozwalają dopasować je do indywidualnych potrzeb inwestora oraz możliwości jego kuchni. Odpowiednio dobrane wyposażenie sprawi, że kuchnia stanie się bardziej ergonomiczna, a każda wolna przestrzeń zostanie odpowiednio zagospodarowana.

Jakie wyposażenie mebli kuchennych wybrać?

Blum 1

Wyposażenie mebli kuchennych powinniśmy wybierać już na etapie projektowania kuchni. Producenci wyposażeń meblowych prześcigają się tworząc kolejne linie produktów. Złota zasada w życiu i projektowaniu brzmi: „wszystko z umiarem!”. Tak samo jest w przypadku wyposażenia. Nie mieszajmy serii produktów od różnych producentów. Wybierzmy taką, która najbardziej nam odpowiada.
Wybór wyposażenia wnętrza szafek kuchennych powinniśmy zacząć od określenia naszych potrzeb oraz możliwości jakie dają nam meble. Zupełnie inne wyposażenie i mechanizmy trafią do wysokich wiszących szafek górnych, a inne do szafek dolnych.
Dobrze dobrana zabudowa kuchenna, powinna zapewnić nam odpowiednio dużo miejsca do przechowywania oraz pozwolić w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobrze jest podzielić całą dostępną powierzchnię na funkcjonalne strefy. Według naszego schematu funkcjonowania, możemy wydzielić strefy gdzie będą przechowywane zapasy, naczynia, garnki, sztućce etc. Zabudowa kuchenna powinna być idealnie dobrana do naszych potrzeb. Tak samo jest z jej wnętrzem. Dzięki nowoczesnym mechanizmom i systemom jesteśmy w stanie tak dopasować wnętrza szafek, aby spełniały nasze oczekiwania.

Szafki kuchenne górne sposoby otwierania

 

Jeśli chodzi o górne szafki możemy zadecydować czy mają otwierać się na boki, lewa, prawa strona czy do góry. Zamontowanie podnośników hydraulicznych we frontach pozwoli im unosić się do góry bez konieczności użycia siły naszych rąk. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. W zależności od wysokości frontu możemy wybrać front całościowy lub łamany. Ten drugi genialnie sprawdzi się w przypadku długich szafek. Istnieje także możliwość zainstalowania systemu bezdotykowego unoszenia frontów przy pomocy użycia specjalnego guzika. Zamiast klasycznych frontów możemy także wybrać żaluzje lub systemy przesuwne.

Systemy wyposażenia dolnych szafek

 

W przypadku szafek dolnych istnieje szereg różnych rozwiązań i wypełnień. Podstawowym jest system cargo. Są to wysuwne kosze przytwierdzone do frontu szafki, które dzięki specjalnym szynom wysuwają się poza kuchenną zabudowę, ułatwiając nam tym samym dostęp do ich wnętrza. W dolnej zabudowie możemy także zamontować pojedynczo wysuwane półki. Pozwala to nam utrzymać większy porządek i ułatwia dostęp do ich zawartości. Kolejne ułatwienie, to systemy wnętrz do szafek narożnych. Są to nerki i wygodne wysuwane kosze które są genialnym rozwiązaniem, ułatwiającym wygodny dostęp do trudno dostępnych miejsc. Wygodnym rozwiązaniem jest też zamontowanie systemu segregacji odpadów w postaci koszy umieszczonych w szufladzie czy szafce. W szufladach możemy zamontować także organizery i wkłady, które ułatwią nam utrzymanie w nich porządku. Dzięki takim wkładom możemy ustawić w nich talerze, czy deski do krojenia i mamy pewność, że nie zmienią one swojego położenia. Wszystko według naszych indywidualnych potrzeb.

Projektując kuchnie i jej wnętrze należy pamiętać, żeby robić to w taki sposób, aby była nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

Jeśli nie jesteś pewny tego, jakiego wyposażenia użyć w swoich szafkach, zachęcamy do kontaktu z naszym profesjonalnym projektantem. Wypełnij formularz  a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.