Jak wprowadzić odcienie pomarańczu do wnętrza Twojego domu oraz z czym go łączyć?

Oranże i wszelkie odcienie pomarańczu, kojarzą nam się z ciepłem i dobrą, pozytywną energią, skłaniającą do działania. Jest to kolor, który wykorzystywany jest z dużym powodzeniem, nie tylko w modzie odzieżowej, ale także podczas aranżacji wnętrz. Dzięki temu, że jest on mocny i odważny, umiejętnej użycie go w Twoim domu, sprawi, że wnętrze stanie się oryginalne oraz niebanalne. Trzeba jednak przyznać, że jest to też kolor, który może sprawiać trudności. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak wprowadzać kolor pomarańczowy do domu, oraz z jakimi kolorami będzie się on dobrze komponował?

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się kolor pomarańczowy ?

Ponieważ pomarańcz to odcień żywy i energetyzujący, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których wykonujemy codzienne czynności czy pracujemy. Dlatego też śmiało możemy wprowadzić go do salonu, kuchni czy domowej siłowni. W nieco zgaszonym odcieniu możemy użyć go w pomieszczeniach takich jak pokój dziecięcy czy nawet sypialnia. Ważne jest, abyśmy zwracali uwagę na odcienie, które wybieramy. Ilość odcieni koloru pomarańczowego jest bardzo mnoga i w zależności od pomieszczenia, w którym docelowo ma się znajdować kolor, powinniśmy go odpowiednio dopasować. Odcienie żywe przemycajmy do pomieszczeń dziennych, natomiast do sypialni wybierajmy odcienie zachodzącego słońca, lekko wpadające w rudości, miedź, a nawet koniak. W zgaszonych barwach łatwiej będzie nam się odprężyć, odpoczywać czy zasnąć, natomiast żywe pobudzą nas do działania.

Jak wprowadzić pomarańczowy kolor do wnętrza?

  • Pomarańczowe ściany

Jeśli decydujemy się na pomarańczowe ściany, warto postawić wtedy na meble i dodatki w neutralnych kolorach: beże, szarości, biel, śmietana czy np. czekolada. Jeśli nie chcemy przesadzić z ilością nasyconych barw w pomieszczeniu, sugerujemy, żeby pomalować tylko jedną ze ścian. Będzie ona skupiała wzrok, a jednocześnie jej ostrość będzie nieco zneutralizowana przez pozostałe ściany, które możemy pomalować na jasny, spokojny, ale pasujący kolor, np. złamaną biel.

  • Pomarańczowe dodatki, pomarańczowe meble

Kiedy jesteśmy zwolennikami koloru pomarańczowego, ale nie jesteśmy na tyle odważni, żeby nadać go ścianom, możemy postawić na akcenty w postaci mebli lub dodatków w kolorze pomarańczowym.
W przypadku kanapy możemy zdecydować się na tkaninę w odcieniach pomarańczu lub dodatki, które się na niej znajdują, poduszki ozdobne czy koc. Szafka RTV w kolorze pomarańczowym może być świetnym i zarazem mocnym akcentem w twoim salonie. Ponadto możesz pobawić się dodatkami. Dodatki w kolorze pomarańczowym, są łatwo dostępne: świece, wazony, ramki do zdjęć, doniczki etc. Wybór jest ogromny. Należy jednak pamiętać o złotej zasadzie umiaru. Wybierzmy kilka dodatków we przewodnim kolorze, do których dobierajmy pasujące akcesoria, np. w kolorze zgniłej czy butelkowej zieleni, beżu, szarości, żółci, bieli, kości słoniowej, granatu czy czerni. Pamiętajmy o przysługującym nam prawie zwrotu zakupu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla inwestorów, którzy postanowili sami zaaranżować wnętrze swojego domu czy mieszkania. Dzięki tej opcji możemy zakupić wszystkie rzeczy, które nam się podobają, zestawić je ze sobą w domu i zobaczyć jak finalnie będą one się ze sobą komponowały. W chwili kiedy okaże się, że nie wszystko do siebie pasuje, a w naszej wyobraźni wyglądało to zdecydowanie lepiej, możemy zwrócić rzeczy, których nie chcemy, do sklepu, w którym zostały zakupione. Dlatego warto przed dokonaniem zakupu dowiedzieć się, czy w danym sklepie istnieje taka możliwość, i jakie są zasady zwrotu towaru. Dzięki temu nasze zakupy będą zawsze udane.